Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson avaldas äsja ilmunud ajakirja Europe World  kevadnumbris veendumust, et Euroopa Liidus on potentsiaali edasi areneda ja seista vastu tulevastele väljakutsele. Mihkelson kirjutas oma artikli vastuseks samas väljaandes ilmunud Ungari Majandusassotsiatsiooni presidendi ja endise välismajandusministri Béla Kádár’i artiklile, milles viimane avaldab arvamust, et Euroopa Liit on väsinud ega suuda vastu seista Aasia riikide kiirele majanduskasvule ja kasvavale mõjule. 


„Ma väidan, et kunagi varem pole Euroopa Liit olnud nii iseseisvat hoiakut kujundav kui nüüd. Samas on ilmne, et Euroopa Liit on elav ja arenev. Täpselt nii, nagu iga liikmesriik üksikuna. Euroopa reformileppe äsjane heakskiitmine valitsusjuhtide tasandil ning selle loodetav jõustamine 2008. aastal läbi ratifitseerimisprotsessi annab lootust, et Euroopa Liit ka tema tänases suuruses on võimeline muutuma efektiivsemaks ning otsustusvõimelisemaks,“ kirjutas Mihkelson.

Mihkelson avaldas arvamust, et Aasiast lähtuv majanduskonkurents sunnib Euroopa Liitu siseturu kiiremale reformimisele ja avatuse suurendamisele.  Ka globaalse julgeoleku osas ei ole Euroopa Liidul Mihkelsoni arvates teist valikut, kui esile kerkivatele väljakutsetel vastu seista.

Mihkelsoni artikli leiab aadressilt http://www.europesworld.org/EWSettings/Article/tabid/78/Default.aspx?Id=271bbfc5-1d70-4606-aa6c-8c364c0a3cb4

Riigikogu pressitalitus
Ülo Mattheus, 631 6352

 

25. veebruar 2008

Tagasiside