Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson ütles Tallinnas peetavat Euroopa Liidu teavitusvõrgustiku Europe Direct aastakossolekut avades, et kogu ühenduse tuleviku seisukohalt on võtmeküsimus kodanike teadlikkus oma õigustest ja Euroopa otsustusprotsessi võimalikult suur läbipaistvus.

Mihkelsoni meelest on äärmiselt oluline teavitustöö kvaliteet. „Sellise suure ühenduse puhul, nagu seda on Euroopa Liit, on kerge tekkima kodanike võõrdumine suurtest ja tihti keerulistest küsimustest. Tõsiseks näiteks on siin viimastel aastatel palju räägitud reformiprotsess, kus üheks küsimuseks on ka see, kui edukalt on otsustajad suutnud seletada oma sammude vajalikkust ühenduse tuleviku seisukohalt,“ ütles Mihkelson   
 
Mihkelson tutvustas aastakongressil osalejatele Riigikogu El asjade komisjoni rolli nii Euroopa suunalises otsustusprotsessis kui ka otsuste lahtiseletamises Eesti elanikele. Just viimast silmas pidades on EL asjade komisjon viinud viimasel aastal läbi mitu maakonnavisiiti.
 
Tänasest reedeni toimuval aastakoosolekul on peateemaks kodanike roll Euroopas. Ühe peaesinejana osales tänasel avaistungil ka Euroopa ombudsman Nikiforos Diamandouros.
 
Täiendav informatsioon, Marko Mihkelson, telefon  5141442.

Riigikogu pressitalitus
 

 
Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

Tagasiside