Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni ja Eesti-Türgi parlamendirühma esimehe Evelyn Sepa kohtumisel Türgi Euroopa Liidu asjade ministri ja pealäbirääkija Egemen Bağış’iga oli kõne all kahe riigi vastastikused suhted ja võimalused majanduskoostöö arendamiseks.

Mihkelson rõhutas Eesti ja Türgi suhete olulisust mõlemale poole ja kinnitas Eesti toetust Euroopa Liidu edasisele laienemisele ning ka Türgi pingutustele selles osas. Mihkelson osutas, et ühinemine Euroopa Liiduga on olnud Eestile kasulik, see on aidanud edendada Eesti majandust ning avardanud inimeste liikumis- ja õppimisvõimalusi. Mihkelson kõneles ka Eesti edasistest eemärkidest, millest peamine on liitumine euroalaga.

Egemen Bağış’i sõnul on ta visiidil kaks eesmärki, tänada Eestit toetuse eest Türgi liitumiskõnelustel Euroopa Liiduga ja rääkida edasisest koostööst. Bağış’i kinnitusel iseloomustab Eestit ja Türgit hea teineteisemõistmine ja sõprus. Bağış’i väitel on liitumiskõnelused Türgi jaoks olulised, need sunnivad Türgit pingutama, läbi viima reforme ja riigielu demokratiseerima.

Ka pidas Bağış oluliseks Eesti ja Türgi majandussuhete edendamist. Bağış’i sõnul kaalub Türgi võimalusi otselendude alustamiseks kahe riigi vahel, et aidata kaasa Türgi ja Eesti ärisidemete tihenemisele. Bağış’i hinnangul oleks Eestis küllalt tegevusruumi ka Türgi ettevõtetele.

Riigikogu pressitalitus
Ülo Mattheus,

[email protected]
 

 

Tagasiside