Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu EL asjade komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni kohtumisel Türgi parlamendi Euroopa Liiduga ühtlustamise komisjoni esimehe Yaşar Yakış’e ja teda saatva delegatsiooniga oli kõne all kahe riigi suhted ja Türgi liitumisprotsess Euroopa Liiduga. Kohtumisel osalesid ka väliskomisjoni esimees Sven Mikser ja EL asjade komisjoni ning Eesti-Türgi parlamendirühma liige Maret Maripuu.

Kahe riigi majandussuhetest kõneldes osutas Marko Mihkelson, et Türgi on Eesti jaoks oluline turismimaa ja väga tähtis oleks luua otse lennuliin Tallinna ja Istanbuli vahel, mis aitaks kahe riigi vahelisi sidemeid veelgi tihendada.

Yaşar Yakış avaldas tänu Eesti toetuse eest Türgi ühinemispüüdlustele Euroopa Liiduga, märkides, et nii nagu Eesti toetab Türgit, toetas Türgi Eesti ühinemist NATOga. Yaşar Yakış osutas ka Türgi olulisele rollile vahendustegevuses ühelt poole Lääneriikide ja teiselt poolt Lähis-Ida, Iraani ning teiste selle regiooni riikide vahel.

EL asjade komisjoni kohtumisele järgnenud Riigikogu esimehe Ene Ergma ja Yaşar Yakış’e vestluse keskseteks teemaks olid naiste roll poliitikas ja energiajulgeolek.

Ergma osutas naiste stabiliseerivale ja konsensust loovale tegevusele poliitikas ja rõhutas, et poliitikat tuleb teha mõlema poole koostöös. Türgi esindajate kinnitusel on naiste roll Türgi ühiskonnaelus oluliselt kasvanud.

Türgi parlamendi Euroopa Liiduga ühtlustamise komisjoni esimees Yaşar Yakış kõneles Türgi rollist ka energiajulgeoleku kontekstis, osutades, et Euroopa varustamine nafta ja gaasiga Venemaast sõltumatult saab toimuda vaid Türgi kaudu.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside