Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson kohtus täna Horvaatia Euroopa Liidu pealäbirääkija Vladimir Drobnjak'iga, kes andis ülevaate läbirääkimiste käigust.

Drobnjak selgitas, et Horvaatia läbirääkimistel ELga on nüüdseks kõrvaldatud takistused, mis olid seotud Sloveenia piirivaidlusega. Enamik peatükke on avatud ja nende sätete käsitlusse suhtutakse ülima tähelepanuga. Kõneluste ajakava on küll võrdlemisi pingeline, kuid nendega soovitakse lõpule jõuda selle aasta jooksul, et liitumislepingule Euroopa Liiduga oleks võimalik kirjutada alla Ungari eesistumise ajal 2011. aasta esimesel poolel.

Drobnjak ütles, et koordineerimaks Horvaatia Euroopa Liiduga liitumisprotsessi on riigi peaministri alluvuses moodustatud vastav struktuuriüksus. Operatiivsema infotöötlemise eesmärgil liideti välis- ja eurointegratsiooniministeeriumid. Drobnjak kinnitas, et Horvaatia kõik peamised poliitilised erakonnad toetavad Euroopa Liidu suunda, sest on mõistetud riigi ELi liikmelisuse olulisust. Külaline loodab, et Eesti parlament ratifitseerib Horvaatia liitumislepingu Euroopa Liiduga.

Mihkelson avaldas toetust Horvaatia liitumisele Euroopa Liiduga, mis on olulise tähtsusega stabiilse olukorra tagamisele kogu Lääne-Balkani regioonis. Samuti avab riigile uued võimalused mitmekülgseks koostööks Euroopa ühenduse raames.

Mihkelson tutvustas Eesti kogemust nii Euroopa Liiduga peetud läbirääkimiste perioodil kui ka Euroopa Liidu liikmena. Oluline roll oli selles parlamentaarsel kontrollil, mida koordineeris siis ja koordineerib nüüd Euroopa Liidu asjade komisjon. Tänu komisjoni tegevusele on arutatud ja arutakse läbi kõik Euroopa Liiduga seotud sõlmküsimused, mille tulemusena kujundatakse Eesti seisukohad. Mihkelson kinnitas külalisele, et Eesti on valmis jagama Horvaatiaga oma Euroopa Liidu kogemust.

Riigikogu pressitalitus

Gunnar Paal, 631 6351
[email protected]

Tagasiside