Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison ütles rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimeeste kohtumisel (COSAC) Maltal, et migratsiooni, julgeoleku ja ELi naabruskonna teemad on vastastikku seotud.

“Euroopa Liit saab olla edukas vaid siis, kui edasiminekuid suudetakse kindlustada kõigis kolmes valdkonnas, samaaegselt võttes arvesse riikide suveräänsust,” ütles Madison.

Madison tänas oma sõnavõtus Maltat tõstatamast oma prioriteetides kahte ka Eestile väga tähtsat teemat, milleks on digitaalne ühisturg ja merendus.  Madison märkis ühtlasi, et Malta prioriteedid on tihedalt seotud ka Eesti eesistumise fookusteemadega.  „Arvestades kõikide teemade aktuaalsust, kanduvad need suuresti üle Eesti eesistumisele ja on fookuses ka teisel poolaastal.”

Saadikud arutasid nii eesistujariigi Malta prioriteete kui ka Euroopa Komisjoni 2017. aasta tööplaani. Prioriteetsete teemade hulgast tõsteti saadikute poolt enim esile rännet, majandusküsimusi, sotsiaalpoliitilist mõõdet ning Ühendkuningriigi lahkumist Euroopa Liidust.

Rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimehed kohtuvad Tallinnas tänavu juulis. Kohtumine on osa Eesti Euroopa Liidu eesistumise parlamentaarse mõõtme programmist.

Kontakt

Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside