Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Mihkelson: Baltikum peaks keskenduma ühisele energiaturule

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson ütles Eesti, Leedu, Läti ja Poola kolleegide kohtumisel Krakovis, et Balti riikide prioriteediks peab olema toimiv eletriturg Põhjamaade- ja Balti regioonis.

“Toimiva ja varustuskindlusega energiaturu eelduseks on paralleelne energiaühenduste rajamine ja tururegulatsioonide ühtlustamine,” rõhutas Mihkelson oma esinemises kohtumisel, mille peateemadeks on Läänemere strateegia, euroliidu idapartnerlus, finantskriis ja energiallikate mitmekesistamine ning Läänemere energiaühenduste loomine.

“Me peame partnerriikidele andma kindluse, et ELi huvitab nende saatus,” ütles Mihkelson, kelle sõnul on idapartnerluse ideed ja sisu Eesti loomulik välispoliitiline prioriteet. Ka teised osalejad kinnitasid, et mainitud algatused on suunatud arengule, majanduslike ja poliitiliste tingimiste edendamisele ning pole kuidagiviisi kellegi vastu suunatud.

Samas on tegemist suveräänsete riikidega ning kolmandate riikide kaasamine küsimuste otsustamisse või nendele mingi vetoõiguse andmine ei tule kõne alla. Projektipõhiselt on alati vajadusel võimalik kolmandaid osapooli kaasata.

Lisainfo:

Marko Mihkelson
Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees
+372 5141442
 

Tagasiside