Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel Sloveenias toimunud kohtumisel Riigikogu ja Sloveenia parlamendi Euroopa Liidu asjade komisjoni vahel arutati Sloveenia Euroopa Liidu eesistumise ettevalmistusi, Sloveenia kogemusi eurole üleminekul, parlamentide osalemist Euroopa Liidu otsuste tegemisel, Euroopa Liidu ühist energiapoliitikat ja suhteid naaberriikidega. Samuti oli kõne all Euroopa Liidu reformileppega seonduv, kus mõlemad komisjonid pooldasid reformileppe edasist arengut.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson kinnitas, et Eesti ei sulgu ainuüksi meid endid otseselt puudutavate küsimuste arutellu, vaid soovib aktiivselt kaasa rääkida nii Vahemere kui ka Balkani teemadel.

Mõlema komisjoni liikmed olid seisukohal, et Euroopa Liit võiks suhetes oma naabritega usaldada rohkem oma piiririikide ekspertteadmisi. Nii võiks Eesti jagada oma teadmisi Venemaa, Ukraina ja Gruusia kohta ning Sloveenia Balkani riikide kohta.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsioon viibib Sloveenias kuni 3. oktoobrini. Visiidi kavas on ka kohtumised  Sloveenia välisministeeriumi riigisekretäri ja valitsuse Euroopa Liidu büroo esindajatega. Delegatsiooni koosseisu kuuluvad lisaks Marko Mihkelsonile komisjoni aseesimees Ester Tuiksoo ja komisjoni liikmed Liina Tõnisson ning Enn Eesmaa.

Tagasiside