Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed eesotsas esimeeste Sven Mikseri ja Marko Mihkelsoniga kohtusid täna Eestis visiidil viibiva Soome välisministri Alexander Stubb’iga.

 

Kõne all olid praegu aktuaalsed teemad: Lissaboni lepingu ratifitseerimisega seonduv, olukord Gruusias ja Läänemere piirkonna strateegia.

Soome välisministri sõnul plaanitakse Lissaboni leping Eduskunnas ratifitseerida juuni lõpul. Soomes on kõige elavamat vastukaja tekitanud julgeolekugarantiidega seotud küsimused. 

Riigikogu esindajad tõstatasid kohtumisel küsimuse olukorrast Gruusias soovides saada ülevaadet Soome kui OSCE eesistuja seisukohast ja tulevikukavadest. Aleksander Stubb selgitas, et on vestelnud sel teemal Gruusia välisministriga ning reedel on tal kavas Moskvas kohtuda oma Venemaa kolleegiga. Soome välisminister tõdes, et kuigi olukord on keeruline, tunneb ta heameelt selle üle, et rahvusvaheline üldsus nii kiiresti Gruusia sündmustele reageeris. Ta märkis, et antud olukorras on oluline Euroopa Liidu liikmesriikide ühtne käitumine. 

Kohtumisel olid kõne all ka NATO ja Soome suhted. Stubb rõhutas, et ta ei tea ühtki NATOsse mitte kuuluvat riiki, kes osaleks NATO operatsioonidel nii aktiivselt kui Soome. Samuti teeb Soome tihedat kaitsealast koostööd teiste Põhjamaadega.

Kohtumisel peatuti ka Euroopa Parlamendi Läänemere piirkonna strateegial, mille algataja Aleksander Stubb oli Euroopa Parlamendi liikmena. 

Kohtumisest võtsid veel osa Riigikogu liikmed Jüri Tamm, Silver Meikar ja Raivo Järvi.

Riigikogu pressitalitus

 

 
Gunnar Paal, 631 6351
[email protected]

Tagasiside