Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK) kuulas täna Gruusia, Moldova ja Ukraina suursaadikute ülevaateid oma riikidest seoses hiljuti Euroopa Liiduga sõlmitud assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingutega. Kõik suursaadikud rõhutasid riikide tahet integreeruda üha enam Euroopa Liiduga.

„Gruusiat, Moldovat ja Ukrainat tuleb Euroopa Liiduga integreerumisel igakülgselt aidata,“ lausus ELAKi esimees Kalle Palling. „Assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingute sõlmimine pole lubadus nende riikide tulevaseks liitumiseks Euroopa Liiduga, kuid Eesti kindlasti aitab neid riike igati ka liikmestaatuse saavutamiseks.“

Gruusia suursaadik Tea Akhvlediani, Moldova suursaadik Victor Guzun ja Ukraina suursaadik Viktor Kryzhanivsky rääkisid kõik, et nende riikide eesmärk on integreeruda tulevikus veelgi enam Euroopa Liiduga ning sõlmitud assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingud on suur samm edasi sellel suunal. Samuti märkisid suursaadikud, et sõlmitud lepingud aitavad arendada nende riikide majandust ning tõsta inimeste elujärge.

Akhvlediani, Guzun ja Kryzhanivsky tänasid oma sõnavõttudes Eestit abi ja toetuse eest riikide integratsioonipüüdlustes.

Juunis toimunud Euroopa Liidu Ülemkogul kirjutati alla Gruusia, Moldova ja Ukraina assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingutele ning nüüd tuleb Euroopa Liidu liikmesriikide parlamentidel need lepingud ratifitseerida.

Kuigi vastavalt Eesti seadusandlusele pole Riigikogus vaja ratifitseerida Moldova, Gruusia ja Ukrainaga sõlmitud leppeid, otsustas valitsus siiski esitada need parlamendile kinnitamiseks, et rõhutada teema olulisust ja kaasata laiem avalikkus.

„Kutsun Riigikogu üles Moldova, Gruusia ja Ukraina vabakaubandus- ja assotsiatsioonilepingud Euroopa Liiduga võimalikult kiiresti ratifitseerima, sest need lepingud on kolme riigi jaoks väga tähtsad,“ ütles Palling.

Video istungist: http://youtu.be/fxDr9WkjaKs

Fotod istungilt: http://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Komisjonid/XII+Riigikogu/ELAK/16072014/

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside