Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

8. ja 9. septembril arutab Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon Euroopa Liidu vahendite kasutamist Eestis. Komisjon peab vajalikuks üle vaadata EL eelarveperioodi 2007-2013 EL finantsvahendite väljamaksmise olukorra ministeeriumite kaupa. Kuna see eelarveperiood kestab veel kaks aastat, soovib EL asjade komisjon teada, kuidas on suudetud EL rahasid kasutada ning kas perioodi lõpuks saadakse väljamaksmistega hakkama. Tänase seisuga on 3,4 miljardist eurost kasutatud üks kolmandik.

ELAK esimees Taavi Rõivas: „ Oleme olnud läbi aegade ühed parimad EL vahendite kasutajad, samas on planeerimise ja kasutamise protsessil vaja pidevalt pilku peal hoida ja laiemas plaanis jälgida, et rahastatavad projektid oleksid Eestile ka reaalselt vajalikud ja arengut soodustavad.”

Neljapäeval kell 13.30 toimuval istungil annavad ülevaate EL eelarveperioodi 2007-2013 EL finantsvahendite väljamaksmise olukorrast teadusminister Jaak Aaviksoo, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ning rahandusministeeriumi asekantsler Ivar Sikk.

Reedel kell 10 algaval istungil on komisjonis samal teemal aru andmas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, keskkonnaminister Keit Pentus, sotsiaalminister Hanno Pevkur ja regionaalminister Siim Valmar Kiisler.

Reedesel istungil kuulab komisjon eelnevalt ära ka Eesti seisukohad 12. septembril toimuval EL üldasjade nõukogu istungil ning Eesti seisukohad 11.-13. septembril toimuval mitteametlikul EL põllumajandusministrite kohtumisel. Neis küsimustes jagavad selgitusi välisminister Urmas Paet ja põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside