Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel Euroopa Liidu asjade komisjoni avalikul istungil, mille teemaks oli „Eesti liitumine Schengeni lepinguga”, andsid sise- ja välisministeeriumi ning nende ametkondade esindajad põhjaliku ülevaate Schengeni lepinguga liitumise käigust ja selle mõjust Eestile

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on Schengeni lepinguga ühinemine oluline samm edasi Euroopa Liidu liikmesriikide integreerumisprotsessis, mis ühelt poolt suurendab kodanikevabadusi ja liimesriikide õigusi, kuid teiselt poolt toob kaasa ka kohustusi.

Siseminister Jüri Pihli kinnitusel suurendab Schengeni infosüsteemiga liitumine oluliselt riigi siseturvalisust ja võimaldab seaduserikkujaid tabada efektiivselt juba piiril.

Eesti ühineb Schengeni leppega toimub 21. detsembril maismaa- ja merepiiril ning 30. märtsil 2008 õhupiiril. Nagu osutas välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor Lauri Bambus, jäävad kehtima ka Eestisse antud pikaajalised viisad, kuid need ei laiene teistele Schengeni liikmesriikidele.

Lisaks eelpoolmainitutele esinesid tänasel istungil sõnavõttudega Euroopa Komisjoni Eesti Esinduse juht Toivo Klaar, siseministeeriumi Schengeni koordinaator Piret Lilleväli, piirivalveameti peadirektor Roland Peets, KMA peadirektori asetäitja Ene Rebane, politseiameti peadirektori asetäitja Raigo Haabu ja siseministeeriumi nõunik Lenno Reimand.

Tagasiside