Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu ühtse turu hädaabiolukorra instrumendi (SMEI) meede oli arutelu all Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Raivo Tamme ja teiste rahvusparlamentide ELAKite esimeeste videokohtumisel Euroopa Komisjoni asepresidendi Margrethe Vestageriga.

Meetme eesmärk on võimaldada välja kuulutada hädaolukord ja käivitada laiaulatuslik turusekkumine, et Euroopa Liidu ühtne turg toimiks ka kriisi ajal.
 
Margrethe Vestager kinnitas, et see on tööriist äärmuslikeks olukordadeks. Ta märkis, et soov on tagada meetme paindlikkus, et seda saaks kasutada erinevates kriisides, ent samas tagada, et seda kasutatakse vaid siis, kui see on tõesti vajalik. Rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimehed andsid oma esmast tagasisidet. Raivo Tamm toonitas, et meetmed peavad olema proportsionaalsed ja kasutuses vaid kriiside ajal. Ta rõhutas ka, et kriiside ajal on oluline, et liikmesriigid vahetaksid omavahel infot ja toiduga varustatus oleks tagatud.
 
Kohtumisel osalesid peale Eesti ka Tšehhi, Poola, Sloveenia, Rumeenia, Kreeka ja Malta parlamendisaadikud, samuti Euroopa Parlamendi esimene asepresident Othmar Karas.
Tagasiside