Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson kohtus täna Saksamaa Liitvabariigi Baieri Liidumaa Maapäeva Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsiooniga eesotsas komisjoni esimehe Martin Runge’ga.

Arutati Eesti kolme aasta jooksul omandatud kogemusi Euroopa Liidu liikmena. Arutelu keskendus eeskätt avalikule arvamusele ja muudatustele tavaelus. Samuti vahetati seisukohti Euroopa Liidu reformileppe teemal ja parlamentide osaluse kohta Euroopa Liidu otsuste tegemisel. Kõne all oli ka põllumajanduspoliitika reform, Euroopa Liidu struktuurifondide vahendite kasutamine ja Riigikogu osa nende vahendite kasutamise üle järelevalve teostamisel.

Samuti tutvustas Mihkelson korda, kuidas toimub Euroopa Liidu küsimuste menetlemine Eestis ja  osutas Riigikogu olulisele rollile valitsuse seisukohtade kujundamisel. Mihkelson hindas kõrgelt koostööd Vabariigi Valitsusega, leides, et selline koostöö tugevdab Eesti positsioone Euroopa tasandil.

Kommenteerides Eesti elanikkonna kõrget toetust Eesti Euroopa Liidu liikmelisusele, kinnitas Mihkelson, et see toetus ei tulene vaid reisimisvõimaluste lihtsustumisest ja toetusrahade laekumisest. Mihkelsoni sõnul näitas Euroopa Liit aprillisündmuste ajal end ühtse organisatsioonina ja avaldas Eestile toetust, mis vastavalt tugevdas ka Eesti elanike usaldust Liidu vastu.

Tagasiside