Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni tänasel kohtumisel Euroopa Komisjoni asepresident ning administratiivasjade, auditi ja korruptsioonivastase võitluse volinik Siim Kallasega oli keskseks teemaks kontroll struktuurifondide rahade kasutamise üle Euroopa Liidu liikmesriikides.


Kallase sõnul võiks kontroll toimuda eelkõige liikmesriikides endas, mis edastavad Euroopa Komisjonile vaid oma auditiaruande. Euroopa Komisjonile jääks Kallase sõnul seega vaid nende aruannete täiendava kontrollimise funktsioon. Juhul kui aruanne on usaldusväärne ja rahade kasutamine jääb 2%-lise vea piiridesse, siis poleks Kallase hinnangul vaja neid riike enam kontrollida. Kallase arvates poleks otstarbekas, et kontrolli teostaks vaid Komisjon, kuna selleks peaks oluliselt suurendama Komisjoni ametnikkonda ja tegema selleks ka vastavaid kulutusi. Praegu on liikmesriikide roll kontrolli teostamisel olnud Kallase hinnangul samas väike.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni kinnitusel on kavandamisel struktuurifondide rahade kasutamist käsitlev Euroopa Liidu asjade komisjoni avalik istung. Istungil avaldas soovi osaleda ka Siim Kallas.

Avaliku istungi toimumisest teatame edaspidi täpsemalt.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

Tagasiside