Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni ja komisjoni liikmete tänasel kohtumisel Ungari välisministri Kinga Göncz’iga oli kõne all Lissaboni lepingu edasine käekäik, Euroopa energiapoliitika, EL naabruspoliitika ja suhted Venemaaga.

Mihkelson tõstatas olulisema küsimusena Lissaboni lepingu ratifitseerimisprotsessi. Mõlemad pooled avaldasid lootust, et Prantsusmaa eesistumise ajal leitakse lahendus, mis aitab protsessiga edasi liikuda.

Gönczi sõnul peab Iiri ise defineerima sõnumi, millega leping uuesti rahvahääletusele panna, ja seda sõnumit ei tohi ta sõnul dikteerida Brüssel.

Energiajulgeoleku osas rõhutas Göncz Euroopa riikide energiasolidaarust, vajadust üksteist selles küsimuses toetada ja otsida lahendusi, kuidas ühendada infrastruktuure.

Mihkelson tõstatas kohtumisel ka Venemaa ja Gruusia suhete pingestumise, rõhutades, et Euroopa Liit peaks selgemalt pakkuma oma vahendajarolli. Ta andis ka ülevaate oma eilsest kohtumisest Euroopa Komisjoni välisvolinuku Benita Ferrero-Waldneri’ga, kus see teema oli lähemalt kõne all.

Tänasel kohtumisel osalesid ka EL asjade komisjoni liikmed Enn Eesmaa, Raivo Järvi, Evelyn Sepp ja Taavi Veskimägi.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]
Tagasiside