Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed eesotsas komisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga kohtusid täna välisministri Urmas Paeti  ja ministeeriumi Euroopa Liidu temaatikaga tegelevate ametnikega. Kõne all oli Euroopa põhiseaduslepingu tulevik ja Euroopa Liidu laienemine.

Mihkelsoni hinnangul on oluline, et info põhiseaduslepinguga seotud läbirääkimiste käigust ja võimalikust valitsustevahelise konverentsi ettevalmistamisest  jõuaks operatiivselt ka Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni, sest komisjoni liikmeil on lähiajal kavas mitmeid kohtumisi oma Euroopa kolleegidega ja Eesti seisukohad peavad olema ühtsed ning eelnevalt siseriiklikult läbi arutatud.

Laienemise kontekstis vaagiti Euroopa Liidu liitumiskriteeriumite täitmise olulisust, kuna need annavad võimaluse kinnistada liitu pürgivates maades demokraatiat, turumajandust ja muid euroopalikke väärtusi. Komisjoni liikmed avaldasid veendumust, et Euroopa Liidu laienemise otsustamisel ei tohiks tugineda emotsioonidele, vaid  tuleb kasutada võimalusi riikide reaalse olukorraga tutvumiseks ja teha järeldused selle põhjal. Komisjoni liikmete hinnangul on mitmed tänaste liitujatega seotud mured sarnased nendega, mida Euroopa Liidu liikmesriikide elanikud väljendasid enne 2004. aasta laienemist, kui liiduga ühines ka Eesti. Mihkelsoni sõnul peaksid uued kandidaadid lähtuma samadest kriteeriumitest, mis kehtisid meile.

 

Riigikogu pressitalitus
Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

Tagasiside