Rahvusparlamentide EL-i asjade komisjonide esindajate kohtumisel (COSAC) Kreekas arutati Ukraina kriisi kui Euroopa Liidu ees seisvat väljakutset.

„Meie jaoks on tähtis, et Venemaa Föderatsiooni Nõukogu tühistaks oma 1. märtsi otsuse sõjalise sekkumise kohta naaberriikides,“ ütles Riigikogu EL-i asjade komisjoni aseesimees ja Eesti delegatsiooni juht Marianne Mikko.

Riigikogu delegatsioon Kreekas tegi koos Läti Saeima ja Poola Sejmi kolleegidega ettepaneku lisada COSAC-i konverentsi järelduste dokumenti mitmeid täiendusi Ukraina teemal, mis kõik ka heaks kiideti. Nende hulgas lisati ka nõue, et Vene Föderatsiooni Nõukogu tühistaks oma 1. märtsi 2014. aasta otsuse, mis lubab kasutada Vene sõjaväge naaberriikides.

EL-i asjade komisjoni liige Liisa Pakosta rõhutas Ukraina-teemalises debatis, et Euroopa Liidu parlamentide liikmed peavad meeles pidama, et just Venemaa ametikaaslaste peaaegu üksmeelne toetus relvade kasutamisele Ukraina annekteerimisel on võimaldanud Putini režiimil oma sissetungiga edasi minna. Pakosta kutsus üles EL-i rahvusparlamente mõistma hukka ka Venemaa duumaliikmete toetus sõjategevusele ja toetama jõulisemaid ja paremini sihitud sanktsioone Venemaa vastu. Ta hoiatas ajalukku tagasi vaadates, et konflikti külmutamisest võidab eeskätt agressorriik Venemaa.

Kreekas COSAC-i kohtumisel osalevad veel EL-i asjade komisjoni liikmed Tõnis Kõiv ja Ester Tuiksoo.

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside