Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni arvates oleks peaminister Andrus Ansip võinud tänases valitsuse Euroopa Liidu poliitika aruandes Riigikogule olla tunduvalt sisukam ning Eestile lähiajal prioriteetseid küsimusi rohkem rõhutav.

„Arvestades, et valitsus tutvustab oma Euroopa Liidu poliitikat Riigikogu täiskogu ees vaid korra aastas, siis oleks sellest oodanud ka detailsemat lähenemist,“ ütles Mihkelson.

Mihkelson tõdes, et Euroopa Liidu asjade komisjoni istungitel on peaminister Ansip olnud tavaliselt tunduvalt sisukam ja ka teemasid põhjalikumalt käsitlev.

„Loomulikult on Euroopa Liidu tugevus ja liikmesmaade solidaarne käitumine tähtis, kuid minu arvates ei pea me seda iseenesestmõistetavat tõde iga kord nii pikalt rõhutama. See kõlaks justkui vabandusena selle eest, et meie võimekus endale olulisi teemasid kaitsta või ka meile olulisi kompromisse leida pole kuigi suur,“ ütles Mihkelson.

Mihkelsoni sõnul ei saa peaministri tänasest kõnest päris hästi aru, mis on valitsuse Euroopa Liidu lähiaja poliitika tuumaks.

„Nii näiteks ei kuulnud me sõnagi hetkel meile kõige kuumemast küsimusest kolmandatest riikidest energia impordi reguleerimise osas. Samuti võis jääda mulje, et Eestile pole üldse oluline Läänemere strateegia,“ osutas Mihkelson teemadele, mille peaminister jättis tähelepanuta.

„Kuigi tänane arutelu keskendus peamiselt Euroopa Liidu sisestele küsimustele oleks siiski oodanud kasvõi peaministri hinnangut viimaste kuude Euroopa poliitikale Vene-Gruusia konflikti või ka idapartnerluse süvendamist silmas pidades. Eesti on Euroopa Liidus oma esimese viie aastaga päris hästi hakkama saanud, kuid see ei tohiks uinutada meid hakkama vaid solidaarsuse eest seisjateks. Eesti teab juba päris hästi, kuidas üks väikeriik suudaks Euroopas silma paista ning kuidas erinevates valdkondades soovitud aktiivsust ka tegudeks vormistada.“ ütles ELAKi esimees.

Lähem informatsioon Marko Mihkelson, telefon 5141442

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

Tagasiside