Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson ja komisjoni liikmed Jüri Tamm ning Raivo Järvi kohtusid kolmapäeval, 9. juunil Brüsselis Belgia välisministeeriumi EL osakonna peadirektor Xavier Demoulin’iga, et tutvuda teemadega, mis on Belgia peagi algava eesistumise prioriteetideks.

Xavier Demoulin kinnitas, et vaatamata Belgia siseriiklikule olukorrale seoses valimistega, ollakse eesistumiseks ettevalmistunud ning Hispaania ja Ungariga kolmikeesistumise programmis kokkulepitud põhimõtteid järgitakse. Peamine tähelepanu on suunatud majandus- ja finantsolukorra parandamisele ja majanduse juhtimisele üldiselt. Samuti on kavas rakendada Lissaboni lepingu jõustumisega seotud EL institutsioonilised muudatused.

„Eesti toetab kõiki jõupingutusi, mis on seotut Euroopa Liidu ühisturu tugevdamise ja ellurakendamisega, sest see aitab omalt poolt kaasa liikmesriikide majandusraskustest välja tulemisel,” lisas Marko Mihkelson

Xavier Demoulin tunnustas Euroopa Liidu asjade komisjoni tava arutada tulevase EL eesistuja riigi institutsioonidega nende järgneva poolaasta tegevust.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

Tagasiside