Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson ja komisjoni liikmed Enn Eesmaa, Jüri Tamm ning Raivo Järvi kohtusid täna Madridis Hispaania kolleegidega eesotsas parlamendikodade ühiskomisjoni esimehe Miguel Arias Canetega, et vahetada informatsiooni seoses peagi algava Hispaania eesistumisega Euroopa Liidus.
 

Hispaania eesistumise peamise prioriteedi, majanduskriisist väljumiseks vajalike meetmete arutelu juures kinnitas Mihkelson, et Eesti üheks peamiseks majanduspoliitiliseks eesmärgiks on liitumine eurotsooniga. „Selle eesmärgi teostamise käigus on Eestil kavas parandada laiemalt oma majanduspoliitilist keskkonda,“ ütles Mihkelson.

Muude küsimuste hulgas arutati ka Euroopa Liidu tulevase IT agentuuri asukoha küsimust, kus Mihkelson selgitas Eesti soovi saada selle agentuuri asukohariigiks. „Meil on olemas nii vastavad ressursid, kogemused kui ka läbimõeldud ideed panustamaks Euroopa Liidu infosüsteemide täiustamisse,“ kinnitas Mihkelson Hispaania parlamendisaadikutele.

Eile külastas Riigikogu EL asjade komisjoni delegatsioon koos suursaadik Toomas Kahuriga muuhulgas ka Eesti esimese Hispaania suursaadiku Kaarel Robert Pusta hauda Madriidi keskkalmistul. Riigikogu liikmed otsustasid ühiselt toetada Pusta hauaplaadi korrastamist, mis loodetavasti saab värskenduse juba lähematel nädalatel.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside