Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu EL asjade komisjon on visiidil Brüsselis, et kohtuda Belgia kolleegidega ja tutvuda Belgia eesmärkidega 1. juulil algaval EL eesistumisperioodil.

Täna kell 10 toimus kohtumine Euroopa Uuringute Keskuse (Centre for European Studies) direktori Tomi Huhtanen’i ning turundus- ja kommunikatsioonijuhi Jose Luis Fontalba’ga. Kohtumisel oli kõne all Euroopa liidu tulevik ja küsimus, kuidas julgustada EL kodanikke osalema poliitilises otsustusprotsessis.

Kell 12 toimub kohtumine Euroopa Liidu laienemise eest vastutava peadirektoraadi asepeadirektor Henrik Hololeiga.

Kell 14.30 kohtutakse Ministrite Nõukogus Euroopa institutsioonide tõlkijatega, kellega on kõne all Eesti keele ja terminite tõlke probleemid ning Eesti poole panus sellesse.

Homme 9. juunil külastatakse Eesti saatkonda ja seejärel Eesti Esindust EL juures, kus kohtutakse esinduse juhi Raul Mälguga. Kell 14 toimub kohtumine Belgia välisministeeriumi EL osakonna peadirektori Xavier Demoulin’iga, kellega on kõne all Belgia eesistumise prioriteedid. Kell 16 järgneb kohtumine Euroopa Komisjoni majandus- ja rahandusvoliniku Olli Rehniga.

Eile õhtul kohtus EL asjade komisjon ka Euroopa Parlamendi liikme Ivari Padariga.

Riigikogu EL asjade komisjon kohtub EL eesistujariigi kolleegide ja teiste eesistumisega seotud asutustega traditsiooniliselt enne vastava riigi eesistumise perioodi algust.

EL asjade komisjoni delgatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Marko Mihkelson ning liikmed Raivo Järvi ja Jüri Tamm.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

Tagasiside