Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas tänasel laiendatud istungil nõustuda Hispaania panganduse päästmiseks loodava laenuprogrammi tingimustega.

"Lihtsalt öeldes lähtume eeldusest, et kahju peaksid kandma pigem pankade omanikud kui pankade hoiustajad ehk tavalised inimesed. Mõistagi jälgime jätkuvalt pingsalt ka Hispaania riigi poolt tehtavaid pingutusi ülemäärase eelarvepuudujäägi vähendamisel, mis on kokku lepitud juba varasemalt," ütles komisjoni esimees Taavi Rõivas.

Rõivase sõnul oli komisjonis ka põhjalik debatt selle üle, kas Hispaania programmi suhtes võiks seisukoha kujundada ka parlamendi täiskogu.

“Kuigi arvamuse andmine on kehtiva seaduse alusel EL asjade komisjoni pädevuses, ei välista see võimalust osal parlamendist teema arutamiseks erakorralist istungit kokku kutsuda,” ütles Rõivas.

Komisjoni esimehe sõnul ei olnud arutelul põhimõttelist erimeelsust ses osas, et tegu on kaaluka küsimusega ja tulevikus võiks luua seaduse võimaluse selliseid küsimusi ka täiskogu pädevusse anda.

Hispaania finantssektori poliitika tingimuslikkuse vastastikuse mõistmise memorandumit ja sellega seotud abiprogrammist andis ülevaate rahandusminister Jürgen Ligi.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside