Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjon lõpetas täna enam kui pool aastat kestnud kuulamised teemal „Eesti esindatus Euroopa Liidus“, kus viimaseks kõnelejaks oli täna komisjoni istungil osalenud Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas.

Komisjoni tänasel istungil oli arutuse all ka kuulamistest tehtud esialgne ülevaade ja järeldused, mida on plaanis põhjalikumalt käsitleda EL komisjoni avalikul istungil 8. mail. Sellest istungist on kavas teha otseülekanne ka interneti vahendusel.
 

„Viis aastat Eesti liikmelisust Euroopa Liidus on piisavalt pikk aeg selleks, et teha esimesi tõsisemaid järeldusi ja pöörata tähelepanu küsimustele, milles meil on veel arenguruumi. Meie kuulamised on andnud väga hea läbilõike hetkeseisust, mis omakorda annab meile hea aluse omapoolsete ettepanekute esitamiseks,“ ütles kuulamisi kokku võttes Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson.

Komisjon otsustas algatada kuulamised Eesti esindatusest Euroopa Liidus 13. oktoobril 2008, ajendatuna EL asjade komisjoni tellimusel valminud Eesti Diplomaatide Kooli uurimusest „Eesti esindatus ja osalemine Euroopa Liidu Ministrite Nõukogu töörühmades“.

Kokku on EL asjade komisjonis toimunud sel teemal 11 arutelu ja kohtumist Eesti ametnike, diplomaatide, Eesti esindajatega Euroopa Liidus, Euroopa Parlamendi liikmete ja erinevate avalik-õiguslike institutsioonide esindajatega.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

Tagasiside