Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas oma tänasel istungil, seoses Läänemere kalavarude temaatikaga, teha keskkonnaministrile ettepanek tõstatada EL põllumajanduse ja kalanduse nõukogu kohtumisel teisipäeval, 20.oktoobril, Vene-Saksa gaasitrassi Nord Stream rajamisega tekkivad võimalikud mõjud kalavarudele ja dioksiini sisaldusele kalades.

EL asjade komisjoni liikmed osutasid tõsiasjale, et sellal, kui jaotatakse Läänemere kalapüügi kvoote, ei ole arvestatud Nord Streami gaasitrassi ehitamisest tulenevaid võimalikke mõjusid Läänemere kalavarudele ja kalapüügipiirkondadele.

“Tähelepanuta on jäänud ka dioksiinisisalduse võimalik kasv merevees ja kalades, millega kaasnevad tõsised riskid inimeste tervisele. Arvestades gaasitrassi loamenetlusprotsessi lõppfaasi Soomes ja Rootsis, oleks viimane aeg tõstatada teema ka Euroopa Liidu ministrite kohtumise,” ütles EL asjade komisjoni otsust kommenteerides komisjoni esimees Marko Mihkelson.

EL asjade komisjon leidis samuti, et Eestile oluliste küsimuste arutusel ministrite nõukogu istungitel peaksid osalema valitsuse liikmed isiklikult, tagamaks Eesti seisukohtade parima esitluse ministritest EL kolleegide hulgas.

EL asjade komisjon võttis kõnealused otsused vastu seoses tänase istungi esimese päevakorrapunktiga, kus kõne all olid Eesti seisukohad 19.-20. oktoobril toimuval põllumajanduse ja kalanduse nõukogu kohtumisel, mille üheks olulisemaks teemaks on Läänemere kalavarud ja tuleva aasta püügikvootide jaotus.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

Tagasiside