Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

17.-18. märtsil toimunud visiidil Rootsi Kuningriiki kohtusid Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson ja komisjoni liikmed Aleksei Lotman, Evelyn Sepp ja Taavi Rõivas Stockholmis Riksdagi kolleegidega ja Rootsi Euroopa Liidu eesistumisega seotud institutsioonidega. Arutati Rootsi 1. juulil 2009 algava Euroopa Liidu nõukogu eesistumise programmiga seotud küsimusi.

Kohtumiste peamised teemad olid Euroopa Liidu idapartnerlus ja selle reaalne ellurakendamine, Läänemere strateegia ja energeetikaga seonduvad küsimused, samuti Euroopa Liidu ja Venemaa suhted ning Eestis eurole ülemineku võimalused.

Külastati Riksdagi Euroopa Liidu asjade komisjoni istungit, kus eelseisva ülemkogu eel andsid Rootsi seisukohtadest aru peaminister Fredrik Reinfeldt, välisminister Carl Bildt, rahandusminister Anders Borg ja Euroopa Liidu asjade minister Cecilia Malmström.

Tegemist oli Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmete traditsiooniliste kahepoolsete kohtumistega, mis on iga järgneva ELi eesistujaga vahetamaks informatsiooni, seisukohti ning saamaks teavet ELi eesistumisega seotud ettevalmistustest.

Lisainfo: Marko Mihkelson, telefon +372 5141442

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

Tagasiside