Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon on 6.-10. aprillini töövisiidil Ukrainas ja Moldovas. Visiidi eesmärk on saada ülevaade Ukraina ja Moldova tegevusest eurointegratsiooni valdkonnas.


Esmaspäeval 7. aprillil on kavas kohtuda Ukraina Parlamendi (Verhovna Rada) Euroopa integratsiooni komisjoni esimehe Boris Tarasiuk’i, Verhovna Rada Eesti sõprusrühma esimehe Andryi Chevchenko’ga ja esimese asevälisministri Volidymir Khandogiy’ga. Samuti kohtutakse Eesti delegatsiooni initsiatiivil eurointegratsiooniga tegelevate kodanikeühenduste esindajatega. 

Teisipäeval 8. aprillil toimub kohtumine Ukraina asepeaminister, eurointegratsiooni minister Hryhoriy Nemyrya’ga.

Kolmapäeval 9. aprill kohtutakse Moldova parlamendi esimehe Marian Lupu ja aseesimehe, Moldova-Eesti sõprusrühma esimehe Iure Rosca ning sõprusrühma liikmetega. Kavas on ka kohtumine parlamendi välispoliitka ja eurointegratsioonikomisjoni esimehe Grigore Petrenco ja komisjoni liikmetega.

Neljapäeval 10. aprill toimub kohtumine välis- ja eurointegratsiooniminister Andrei Stratan’i ja Moldova Välispoliitika Assotsiatsiooni tegevjuhi Andrei Popoviga.

Nii Ukraina kui ka Moldova on EL naabruspoliitika (ENP) sihtriigid ning mõlema kohta avaldati 3. aprillil Euroopa Komisjoni vahearuanne senisest Euroopa Liiduga partnerlus-alasest tegevusest (kokkuvõtted neist leiab siit).

Mõlema riigiga on juba sõlmitud ja jõus viisalihtsustus- ja tagasivõtulepingud. Ukrainaga on alustatud uue partnerluslepingu läbirääkimisi, mis hõlmaks ka vabakaubandussätteid. Moldoval on võimalus eksportida oma kaupu EL turule tariifi- ja kvoodivabalt

Töövisiidist Ukrainasse ja Moldovasse võtavad osa EL asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Ester Tuiksoo ja komisjoni liikmed Taavi Rõivas ning Rein Ratas.

Lähem informatsioon ja kontakt: EL asjade komisjoni nõunik-sekretariaadijuhataja Olev Aarma, tel 372 52 46525

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]
Tagasiside