Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reedel 8. mail kell 11, seoses saabuva Euroopa päevaga, esitleb Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon avalikul istungil oma raportit „Eesti esindatus Euroopa Liidus”, mis on valminud enam kui pool aastat kestnud kuulamiste tulemusel.

Eelkõige käsitleb see küsimusi, kuidas Eesti on suutnud viie ELis oldud aasta jooksul oma seisukohti kaitsta ja ellu viia ning kui hästi on Eestist pärit inimesed EL struktuurides toime tulnud. Tegemist on kokkuvõttega, mis esitab EL asjade komisjoni nägemuse Eesti senisest tegevusest Euroopa Liidus ja komisjoni soovitustest-ettepanekutest edasiseks tegevuseks.

Raportile andis tõuke EL asjade komisjoni poolt möödunud aasta kevadel Eesti Diplomaatide Koolilt tellitud vastavasisuline uurimus, mille arutelule möödunud aasta detsembris järgnes rida kohtumisi Eesti esindamisega tegelevate institutsioonide ja Eestist valitud ning nimetatud Euroopa Liidu institutsioonide ja organite liikmetega.

Komisjoni istung toimub Riigikogu konverentsisaalis. Sellest võtavad osa komisjoni liikmed ja eksperdid väljastpoolt.

EL asjade komisjoni istungist on võimalik jälgida otseülekannet Riigikogu veebilehel aadressil https://www.riigikogu.ee/index.php?id=31514

Riigikogu pressitalitus

 

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

Tagasiside