Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

EL asjade komisjoni tänasel kohtumisel Euroopa Parlamendi eelarvekomisjoni aseesimehe, IT agentuuri variraportööri Alexander Alvaro'ga oli kõne all Eesti pakkumine saada ELi IT-agentuuri asukohamaaks.

EL asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson tõi esile, et Eesti on Euroopa Liidu üks kõige arenenumaid IT-riike, kus IT-lahendused on integreeritud nii riigi juhtimisse, valimissüsteemi kui ka riigipoolsete teenuste vahendamisse X-tee kaudu. Seetõttu on Eestil olemas ainulaadne kogemus, kuidas tagada selliste süsteemide turvaline toimimine ja neis sisalduvate andmete hoidmine.

Ka rõhutati tänasel kohtumisel, et Eestil on unikaalne kogemus küberrünnaku tõrjumisel 2007. aastal ja Eesti on osutanud selles osas ekspertabi ka teistele riikidele. Samuti toodi esile Eesti valmisolek tagada vajalik infrastruktuur ja investeeringud, sealhulgas riigi valmidus panustada Euroopa Kooli õppekavale vastavate õppimisvõimaluste tagamisse.

Alvaro hinnangul peaks selgus agentuuri loomise suhtes saabuma selle aasta teisel poolel. Tema arvates peaks Eesti oma seisukohti veelgi jõulisemalt tutvustama ja põhjendama, et veenda selle agentuuri loomise õigsuses just Tallinna, kuivõrd Prantsusmaa näol on tegemist tugeva konkurendiga. Teiselt poolt möönis Alvaro Eesti edu IT-lahenduste rakendamisel, kus Eesti on enamikust Euroopast kaugel ees.

Alvaro viibib Eestis Euroopa Parlamendi saadiku Kristiina Ojulandi kutsel, kes osales ka tänasel kohtumisel.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

Tagasiside