Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna toimus traditsiooniline Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni maakonnakülastus. Seekord toimusid kohtumised Ida-Virumaal. Komisjoni esindasid esimees Marko Mihkelson ning liikmed Enn Eesmaa, Evelyn Sepp, Aleksei Lotman ja Jüri Tamm.

TTÜ Virumaa Kolledžis Kohtla-Järvel arutati üliõpilastega peamiselt regiooni eluga otseselt seotud energeetika ja keskkonna omavahelisi seoseid ning problemaatikat. Kohtumisel osalenutele jättis eriti sügava mulje elav arutelu tuumaenergeetika tuleviku üle Eestis.

Üliõpilasi huvitas ka see, kas Euroopa Liit või Eesti saab tagada nendele peale kooli lõpetamist töökoha.

Riigikeele oskuse ja konkurentsivõime seostest kõneldes ütles Jüri Tamm omaenda kogemusele viidates, et mingis riigis elades ei piisa ainult erialateadmistest, vaid peab oskama ka selle riigi keelt. Marko Mihkelson kinnitas, et keeleoskus on igas kontekstis vajalik: eesti keele oskus juhul, kui seotakse oma elu Eestiga ja võõrkeelte oskus välisriikides toimetulekuks.

Toila Gümnaasiumis esitasid Marko Mihkelson ja Evelyn Sepp 10-12 klasside õpilastele oma nägemuse riigieksami kirjandi näidisteemadel ja Enn Eesmaa, Aleksei Lotman ning Jüri Tamm tutvustasid 9 klassi õpilastele Eesti kogemusi 5 aasta jooksul Euroopa Liidus.

Mihkelsoni kinnitusel on Eestil viimase 5 aasta jooksul lisandunud rohkem sõpru kui kunagi varem. Väikeriigile on see ta sõnul eluliselt vajalik.

“Kui küsida, kui palju Eesti maksab Euroopa Liidule ja kui palju tagasi saab, on matemaatiline vastus lihtne – saame rohkem kui anname. Samas on rahast hoopis olulisem ühtsuse ja solidaarsuse põhimõte kui rehepaplik saamahimu. Euroopa Liidu poliitiline ja moraalne toetus on meile olnud oluline,“ ütles Marko Mihkelson.

EL asjade komisjoni liikmed külastasid ka Narva piiripunkti, kohtusid Kirde Piirivalvepiirkonna ülema Aimar Kössiga ja tutvusid Narva-Jõesuu piirivalvekordoniga.

Täiendav informatsioon: EL asjade komisjoni nõunik-sekretariaadi juhataja Olev Aarma, telefon 5246525.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

Tagasiside