Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reedel, 26. oktoobril kell 10 toimub Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni ühisistung, kus vaatluse alla võetakse Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika tulevik. Istung toimub Riigikogu konverentsisaalis ja seda on võimalik otseülekandena jälgida Riigikogu veebis, aadressil http://www.riigikogu.ee/index.php?id=173840.

Arutelu eesmärk on määratleda suunad, kuhu ühine Euroopa Liidu põllumajanduspoliitika peaks arenema; mil moel tuleks senist põllumajandustoetuste  süsteemi muuta või kas see üldse kaotada; kas EL peaks jätkama suletud turuna või on aeg liikuda turutõkete kaotamise suunas ning missugused siin on Eesti huvid.

“Soovime vaadata suuremat pilti kui konkreetsed toetusmäärad, püstitame küsimuse, milline peaks olema Euroopa Liidu põllumajanduspoliitika tulevik – kas jätkata subsiidiumite ja kaubanduspiirangutega või toob nii sektorile kui ka tarbijatele rohkem kasu hoopis suurem konkurents ja kunstlike tõkete kaotamine,” ütles EL asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas.

Arutelul osalevad põllumajandusministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika valdkonna asekantsler Illar Lemetti, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu esimees Andres Oopkaup, Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudi direktor Rando Värnik, Eestimaa Looduse Fondi keskkonnasõbraliku põllumajanduse ekspert Aleksei Lotman, MTÜ Eesti Noortalunikud juhatuse liige Alar Oherd ja Maalehe ajakirja Maamajandus vastutav toimetaja Heiki Raudla.

Tegemist on EL asjade komisjoni ja väliskomisjoni neljanda ühisaruteluga Euroopa Liidu tuleviku teemal. Varem on vaatluse all olnud Euroopa Liidu rahanduspoliitika, võimalikud muudatused aluslepingutes ja Euroopa Liidu institutsionaalses korralduses. Nende arutelude salvestused on järelvaadatavad Riigikogu veebis, aadressil https://www.riigikogu.ee/index.php?id=174307 .

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside