Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon arutas oma tänasel istungil Iirimaa finantsabi programmi täitmist ja vahearuande raportit. Vahearuande heakskiitmise korral kantakse Iirimaale üle neljas osamakse, mis on teine Eesti osalusel Euroopa Finantsstabiilsuse Fondist (EFSFist) tehtav makse.

„Vahearuande heakskiitmine eurotsooni rahandusministrite poolt võimaldab Euroopa Liidul 2012. aasta alguses välja maksta Iirimaa järgmise laenuosa, mis on ühtlasi teine makse, mille garanteerimises ka Eesti osaleb,“ ütles Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas.

„Eesti osaleb EFSFis ligi 2 miljardi euro suuruse garantiiga. Tänaseks on meie garantiist kasutusele võetud 0,4% ehk 1/250, ning ka eeldatav jaanuari makse Iirimaale jääb samasse suurusjärku. Iirimaa on ainus riik, kellele antavat laenu oleme seni garanteerinud,“ märkis Rõivas.

Rõivase sõnul on Iirimaa programm näide sellest, kuidas EFSFi ja IMFi abiga on võimalik turgude usalduse kaotanud riik taas jalule saada „Iirimaa on olnud programmi täitmisel edukas, suurenenud on majanduse konkurentsivõime ja taastunud majanduskasv,“ ütles Rõivas.

Rõivas rõhutas, et võtmeteguriks on siinjuures Iirimaa valitsuse ja parlamendi võimekus eelarve tasakaalustamisega tegeleda ning senised vahearuanded on kõik näidanud kokkulepete täitmist.

Iirimaa 4. ülevaate missioon Euroopa Komisjoni, Euroopa Keskpanga ja IMFi osavõtul toimus 10.-20. oktoobrini. Iirimaa teema on arutusel sel nädalal toimuval EL eurotsooni rahandusministrite nõupidamisel.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside