Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu EL asjade komisjon arutas oma tänasel istungil abi andmist Hispaaniale, kuid lõpliku seisukoha kujundab komisjon pärast Hispaania laenuabi programmi koostamist ja tingimuste kindlaksmääramist.

Komisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul vajab Hispaania laenuabi pangandussektori päästmiseks ja esitab suure tõenäosusega juba lähiajal vastava palve Euroopa Liidule.

„Hetkel ei ole veel selged ei abi andmise allikas ega tingimused. Eesti eelistab Hispaaniale abi andmisel pigem Euroopa Stabiilsusmehhanismi kui EFSFi,“ ütles Rõivas, kelle hinnangul tehakse sellekohane otsus peale laenuprogrammi detailide selgumist. „Sõltuvalt sellest, kas abi antakse läbi EFSFi või ESMi, võib olla vajalik ka Riigikogu täiskogu otsus.“

Hispaaniale kohaldatava finantsabiprogrammi aluseks saab vastastikuse mõistmise memorandum koos rangete tingimustega. Selle eelduseks on ka Hispaania kohustuste täitmine ülemäärse eelarvepuudujäägi protseduuri ja Euroopa poolaasta raames. Hispaaniale abi andmine tuleb kõne alla 21. juunil 2012 toimuval eurogrupi kohtumisel.

EL asjade komisjon otsustas oma tänasel istungil heaks kiita ka Iirimaa finantsabi programmi vaheülevaate ja toetas EL nõukogu rakendusotsuse muutmist, et tagada programmi sujuv rakendamine ja eesmärkide saavutamine. EL asjade komisjoni esimehe Taavi Rõiva hinnangul on Iirimaa oma programmi täitmisega väga hästi graafikus ning eeldatakse, et Iirimaa jõuab järgmisel aastal tagasi laenuturule.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside