Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Euroopa Liidu asjade komisjon kuulas oma tänasel istungil ära ülevaate Eesti seisukohtadest 7.-8. veebruaril 2013 toimuval Euroopa Ülemkogul, mille peaeesmärk on saavutada kokkuleppele Euroopa Liidu 2014.-2020. aasta eelarve üle.

„Senised läbirääkimised on Eesti jaoks kulgenud edukalt ja valitsust tuleb tunnustada meie seisukohtade kaitsmisel. Eesti on eelarvekõneluste käigus oma positsioone oluliselt parandanud, mistõttu on valmisolek lõplikuks kokkuleppeks olemas,“ ütles Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Arto Aas.

„Samas on selge, et kuna mitmed netomaksjatest liikmesriigid soovivad EL eelarve mahtu jätkuvalt vähendada, tuleb kõigil olla ülemkogul valmis ka kompromissideks. Eesti jaoks on kõige kehvem lahendus see, kui Euroopa Liidu mitmeaastane eelarveraamistik jääb vastu võtmata ja jätkatakse üheaastaste väljamaksetega senisel tasemel,“ märkis Aas.
 

Aasa sõnul on Eesti prioriteetideks ühtekuuluvuspoliitika kõrgema piirmäära erandi saavutamine, põllumajandustoetuste võrdsustamine ja Euroopa Ühendamise Rahastu loomine, milles leiduks vahendid Rail Baltica rajamiseks.

„Praegune läbirääkimiste seis tõotab Eestile uuel eelarveperioodil oluliselt rohkem rahalisi vahendeid kui möödunud 2007-2013 perioodil. Võimalikult suur netopositsioon ongi meie tähtsaim lõppeesmärk,“ ütles Aas.

Valitsuse seisukohti ülemkogul tutvustas peaminister Andrus Ansip.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]

Tagasiside