Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu EL asjade komisjoni esimees Arto Aas osales täna Dublinis rahvusparlamentide EL asjade komisjonide (COSAC) esimeeste kohtumisel, kus käsitleti Iirimaa Euroopa Liidu eesistumise prioriteete ja rahvusparlamentide rolli tugevamas EL majandus ja rahandusliidus. 

Aasa sõnul on Iirimaa seitsmenda Euroopa Liidu eesistumise märksõnadeks majanduskasv ja tööhõive ning stabiilsuse ja usalduse taastamine Euroopa Liidu majanduse ja eurotsooni vastu. Oluliste teemadena tõusid ta kinnitusel esile  siseturu areng ja digitaalne siseturg, majanduskasvu toetavad Euroopa Liidu uued taristud ning teadus- ja arendustegevus. 

“2013. aasta peaks kujunema Euroopas positiivsete muudatuste aastaks, mil liikmesriigid ei ole hõivatud ainult kriiside ohjamisega, vaid saavad keskenduda uutele initsiatiividele ja majanduskasvu toetavatele sammudele,“ ütles Aas. 

Aas märkis, et reaalselt toimiv ühtne siseturg on Euroopa Liidu tähtsaimaid eesmärke. „Eesti jaoks on eriti oluline digitaalse siseturu toimimine, mis avaks meie ettevõtjatele uued võimalused. Euroopa Liit on vaieldamatult meie toodete ja teenuste tähtsaim turg, mille arengupotentsiaal pole kaugeltki ammendunud. Samuti toetame Euroopa Liidu ja USA vabakaubandusleppe läbirääkimiste jätkamist,“ selgitas Aas. 

Aas tõstis esile ka vajadust jätkata debatte Euroopa Liidu edasise käekäigu üle. “Kogu Euroopas on käimas väga aktiivne debatt Euroopa Liidu  tuleviku, sügavama integratsiooni ja rahvusparlamentide rolli üle. Kui me ei taha jääda passiivseteks kõrvavaatajateks, peavad ka Eesti parlamendis nendel teemadel jätkuma põhjalikud diskussioonid, ” ütles Aas.

Täna  Dublinis toimunud  kohtumisel oli laiemalt arutusel Iirimaa Euroopa Liidu eesistumisega seotud teemad ning Euroopa majandus-, raha- ja poliitilise liidu tulevik.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside