Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

 

Õiguskomisjoni kui juhtivkomisjoni ettepanekul lõpetati valitsuse algatatud töölepingu seaduse eelnõu (299 SE) esimene lugemine. Eelnõu eesmärk on reguleerida tööandjate ja töötajate vahelisi suhteid. Algataja kinnitusel suureneb töölepingu regulatsiooni uuendamisel nii töösuhete paindlikkus kui ka turvalisus.

Võrreldes kehtiva seadusega järgib uue töölepinguseaduse alusel loodud töösuhe võlaõigusseaduse põhimõtteid, loob võimaluse paindlikumalt korraldada tööaega ning vähendada töösuhte lõpetamisega kaasnevaid kulutusi ettevõtjale. Uus eelnõu muudab tööturu paindlikumaks aidates paremini kaasa uute töökohtade loomisele, samuti parandab ettevõtjate reageerimisvõimet.

Töötajate turvalisuse suurendamiseks kehtestatakse tööandjale tähtajalise lepingu ülesütlemise piirangud ning töötajate kaitstust suurendatakse ka töötuskindlustushüvitise tõstmisega esimesel sajal päeval 50%lt 70%le töötaja viimase 12 kuu keskmisest palgast. Samuti tõstetakse töötutoetuse määra.

Uue töölepingu seaduse eelnõu soodustab ka elukestva õppe süsteemi parandamist, mis tõstab oluliselt inimeste konkurentsivõimet tööturul.

Eesti Keskerakonna fraktsioon tegi ettepaneku eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata, mis ei leidnud toetust. Ettepaneku vastu hääletas 48 ja poolt 25 Riigikogu liiget.

Eelnõule muudatusettepanekute esitamise tähtaeg on 23. oktoober kell 18.00.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside