Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tähelepanu keskmes oli valitsuse EL poliitika.

Peaminister Andrus Ansip andis ülevaade Vabariigi Valitsuse tegevusest Euroopa Liidu poliitika teostamisel. Rääkides sellest, mis on Eestis pärast liitumist Euroopa Liiduga aastaga muutunud kinnitas Ansip, et suur osa liitumiseelsetest lootustest on täitunud ning hirmud on olnud alusetud.

Peatudes Euroopa põhiseaduse lepingu ratifitseerimisel avaldas peaminister lootust, et ka Eesti kuulub nende riikide hulka, kes on leppe heaks kiitnud 2005. aasta lõpuks. Ta ütles, et põhiseaduse leping kui välisleping ratifitseeritakse Riigikogus. Oma ülevaates rääkis peaminister muuhulgas veel avatusest, majanduse konkurentsivõime tõstmisest, EL-i finantsperspektiivist 2007-2013 ja ühisraha kasutuselevõtust.

Riigikogu liikmed esitasid ettekandjale hulgaliselt küsimusi. Läbirääkimistel osalesid kõigi fraktsioonide esindajad.

Riigikogu lõpetas Isamaaliidu fraktsiooni ning Vabariigi Valitsuse algatatud Riigikontrolli seaduse ja kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu (603 SE ja 614 SE) teise lugemise.

Riigikogu lõpetas kolme eelnõu esimese lugemise:

Eesti Keskerakonna fraktsiooni esitatud Riigikogu otsuse ”Riigikogu uurimiskomisjoni moodustamine 1994. aastal Eesti Vabariigi territooriumilt parvlaevaga Estonia sõjatehnika väljaveo asjaolude väljaselgitamiseks” eelnõu (608 OE);

õiguskomisjoni algatatud karistusseadustiku muutmise seaduse eelnõu (599 SE);

Riigikogu liikme Katrin Saksa algatatud autoriõiguse seaduse muutmise seaduse eelnõu (637 SE).

Istungi stenogrammi leiab aadressilt:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside