Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Ametivande andsid Siiri Sisask ja rahandusminister Taavi Veskimägi. Peaminister vastas neljale arupärimisele.

Kinnitati töönädala päevakord. Kolmapäevase istungi viimase päevakorrapunktina lisati Vabariigi Valitsuse algatatud Eesti Vabariigi ja Ukraina vahelise vabakaubanduslepingu, Eesti Vabariigi ja EFTA riikidevahelise lepingu ning Eesti Vabariigi ja Türgi Vabariigi vahelise vabakaubanduslepingu lõpetamise seaduse eelnõu (135 SE) esimene lugemine.

Peaminister Juhan Parts vastas neljale arupärimisele, mis olid järgmistel teemadel:

Riigikogu liikme Toomas Alatalu poolt 30. juunil esitatud arupärimine ametlike maavanemate vähesuse ja valitsuse reformipoliitika kohta, Riigikogu liikmete Mihhail Stalnuhhini ja Siiri Oviiri poolt 25. augustil esitatud arupärimine peaministri poolt väidetavalt Kreenholmi töötajatele levitatud ekslikust informatsioonist vanaduspensioniea tõstmise kohta, Riigikogu liikmete Mihhail Stalnuhhini, Vladimir Velmani ja Eldar Efendijevi poolt 25. augustil esitatud arupärimine peaministri seisukohtade ja erakonna Res Publica eestseisuse poolt vastuvõetud dokumendi kohta kodakondsuse küsimuses, Riigikogu liikmete Mihhail Stalnuhhini, Nelli Privalova, Jüri Šehovtsovi ja Eldar Efendijevi poolt 25. augustil esitatud arupärimine peaministri poolt allkirjastatud Vabariigi Valitsuse 2003. aasta 14. mai määruse nr 153 kohta.

Vabas mikrofonis võttis sõna Mihhail Stalnuhhin.

Riigikogu liikmete ja fraktsioonide andmetel ning Riigikogu juhatuse otsuse alusel ei võta täiskogu ja komisjonide istungitest osa järgmised Riigikogu liikmed:

Riigikogu liikmete ja fraktsioonide informatsioon:

Urmas Reinsalu on 6.-9. oktoobrini erakonna lähetusega Inglismaal, Toomas Savi on 6.-7. oktoobrini Euroopa Parlamendi vaatlejana Brüsselis, Sergei Ivanov on 6.-7. oktoobrini haige, Jüri Saar on 6. oktoobril Läänemaa Marimetsa raba matkaraja avamisel, Toomas Hendrik Ilves juhatab 6.-7. oktoobrini Pariisis töögruppi Euroopa Julgeoleku Instituudis, Janno Reiljan on 6. oktoobril seoses esinemisega Tartus, Jüri Šehovtsov on 6.-8. oktoobrini Teheranis IPU kongressil, Märt Rask puudub 6.-7. oktoobrini tervislikel põhjustel, Peeter Kreitzberg, on 7.-9. oktoobrini Euroopa Parlamendi vaatlejana Brüsselis, Mart Laar, Toomas Hendrik Ilves on 8.-9. oktoobrini Europarlamendi vaatlejana Brüsselis, Eldar Efendejev on 8. oktoobril Narvas konverentsil, Nelli Privalova on 8. oktoobril koos Tšehhi delegatsiooniga Tapal, Mihhail Stalnuhhin on 9. oktoobril Narva Linnavolikogus, Eldar Efendejev on 10.-19. oktoobrini Bakuus presidendivalimiste vaatlejana.

Riigikogu juhatuse otsuse alusel:

Mati Kepp on 1.-6. oktoobrini Roomas Euroopa Liidu liikmesriikide ja kandidaatriikide parlamentide põllumajanduskomisjoni kohtumisel, Liina Tõnisson on 4. – 8. oktoobrini ja Tunne Kelam, Rein Lang on 5. – 7. oktoobrini Roomas 30. COSAC-i konverentsil, Tiit Matsulevitš on 6.-8. oktoobrini NATO Parlamentaarse Assamblee poliitilise komitee istungil Kiievis, Olav Aarna on 6.-8. oktoobrini info- ja kommunikatsioonitehnoloogia konverentsil Berliinis, Andres Jalak ja Andres Lipstok on 7.-8. oktoobrini Euroopa Parlamendi korraldataval kohtumisel Brüsselis, Jaanus Marrandi ja Tarmo Leinatamm, on 7.-10. oktoobrini Brüsselis seminaril "Ühtse põllumajanduspoliitika reform", Helmer Jõgi on 7. – 9. oktoobrini TAIEX-i seminaril Brüsselis, Peeter Tulviste on 8. oktoobril Helsingis seminaril "Venemaa siirderiigi kontekstis", Jaak Allik on 9. -12. oktoobrini Roomas OSCE Parlamentaarse Assamblee alalise komitee istungil ja sügiskonverentsil ning Vahemere foorumil, Imre Sooäär on 10. – 25. oktoobrini Euroopa Liidu laienemisega seotud põllumajandusalasel seminaril Kölnis.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside