Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Ülevaade täiskogus arutusel olnud eelnõudest

Riigikogu võttis 69 poolthäälega vastu Vabariigi Valitsuse algatatud Eesti Vabariigi ja Ukraina vahelise vabakaubanduslepingu, Eesti Vabariigi ja EFTA riikide vahelise lepingu ning Eesti Vabariigi ja Türgi Vabariigi vahelise vabakaubanduslepingu lõpetamise seaduse (135 SE). Leping ülalmainitud riikidega lõpetatakse ühepoolselt Euroopa Liiduga ühinemise kuupäevaks. Seaduse vastu ei hääletanud ega erapooletuks ei jäänud keegi.

Põhiseaduskomisjoni kui juhtivkomisoni ettepanekul lõpetati Riigikogu liikmete Evelyn Sepa, Ain Seppiku, Mihhail Stalnuhhini ja Vladimir Velmani algatatud kodakondsuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (68 SE) teine lugemine. Eelnõu suunati kolmandale lugemisele.

Riigikogu võttis 53 poolthäälega vastu rahanduskomisjoni algatatud stabiliseerimisreservi nõukogu liikmete tagasikutsumise ja uute liikmete nimetamise otsuse (123 OE). Nõukogust kutsuti tagasi Sirje Endre, Rein Järvelill ja Jevgeni Tomberg ning uuteks liikmeteks nimetati Riigikogu liikmed Raivo Järvi, Jaanus Männik ja Eiki Nestor. Otsuse vastu ei hääletanud ega erapooletuks ei jäänud keegi.

Täiskogu istungi tööaja lõppemise tõttu jäi pooleli Eesti Reformierakonna fraktsiooni, Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni ja Ühenduse Vabariigi Eest – Res Publica fraktsiooni algatatud koolieelse lasteasutuse seaduse § 27 muutmise seaduse eelnõu (141 SE) esimene lugemine. Arutelu jätkub homme, kolmapäeval kell 14.00 algaval istungil.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside