Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu ees andis ametivande õiguskantsleri asetäitja-nõunik Madis Ernits, Riigikogu võttis vastu erakonnaseaduse muutmise ja sellest tulenevalt teiste seaduste muutmise seaduse (184 SE), Jõuluvana soovis Riigikogu liikmeile rahulikku jõuluaega.

Riigikogu võttis 68 poolthäälega vastu Vabariigi Valitsuse algatatud erakonnaseaduse muutmise ja sellest tulenevalt teiste seaduste muutmise seaduse (184 SE). Seaduse eesmärgiks on korrastada erakondade rahastamisega seonduv. Seadusega keelustatakse erakondadele juriidiliste isikute poolt tehtavad annetused. Samuti tõhustatakse rahastamise kontrolli ning erakondade rahastamisel võetakse arvesse ka esindatust kohalike omavalitsuste volikogudes. Seadus vähendab ka piiranguid kuulumisel erakonda. Seaduse vastu hääletas 10 Riigikogu liiget, erapooletuks ei jäänud keegi.

Riigikogu külastas Jõuluvana, kes soovis Riigikogu liikmetele ilusat rahulikku jõuluaega ja uueks aastaks töist meeleolu. Jõuluvana pani rahvaesindajaile südamele, et nad ikka tihedalt oma valimisringkondades käiksid ning kui nad akna peal sussi näevad, paneksid sinna ikka midagi sisse.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside