Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Lõpetati ravimiseaduse esimene lugemine.

Riigikogu võttis 60 poolthäälega vastu valitsuse algatatud Eesti Vabariigi haridusseaduse, ülikooliseaduse, Tartu Ülikooli seaduse, rakenduskõrgkooli seaduse ja välisriigis omandatud kutsekvalifikatsiooni tunnustamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (323 SE). Seadusega kehtestatakse arstide, loomaarstide, proviisorite, hambaarstide, arhitektide ja ehitusinseneride koolitamise raamnõuded Eestis ning määratakse nende õpete eesmärgid ja kogumaht, õppekavadele esitatavad nõuded õppe sisu osas ning õppeasutusele esitatavad nõuded õppejõudude kohta. Harmoniseeritakse lõplikult ka sektoraalsetest direktiividest tulenevad minimaalsed koolitusnõuded.

Riigikogu lõpetas järgmiste eelnõude esimese lugemise:

valitsuse algatatud lapse õiguste konventsiooni laste müüki, lasteprostitutsiooni ja –pornograafiat käsitleva fakultatiivprotokolli ratifitseerimise seaduse eelnõu (346 SE). Muudatusettepanekute esitamise tähtaeg sotsiaalkomisjonile on 18. mai kell 12.

valitsuse algatatud ravimiseaduse eelnõu (360 SE). Muudatusettepanekute esitamise tähtaeg sotsiaalkomisjonile on 20. mai kell 18.

 

 

 

Tagasiside