Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kuulati ära vastused 7 arupärimisele.

Peaminister Juhan Parts vastas Riigikogu liikmete Mihhail Stalnuhhini, Kaarel Pürgi, Eldar Efendijevi ja Jüri Šehovtsovi poolt 20. juulil esitatud arupärimisele Narvas piiriületamise ja tollitsooni reguleerimise kohta (nr 97).

Peaminister ütles oma vastuses, et valitsus kiitis oma eelmise neljapäeva istungil heaks riigipiiri seaduse muutmise seaduse eelnõu, mis lähipäevadel antakse üle Riigikogule. Seaduse täiendusega antakse siseministrile õigus sõlmida valitsuse volitusel kohaliku omavalitsuse või eraõigusliku juriidilise isikuga haldusleping piiripunkti transpordivahendite sisenemise korraldamiseks. Kui see seadusemuudatus leiab Riigikogus heakskiitmist, siis on võimalik valitsusel ja siseministril asuda vastava halduslepingu sõlmimisele, kas siis Narva linna või eraõigusliku juriidilise isikuga. ”Ühelt poolt on tegemist küll riigipiiri ületamisega, aga teiselt poolt kohaliku omavalitsuse pädevusse kuuluva ülesandega, nimelt liikluse korraldamine omavalitsuste piirides. Nii et see on see õiguslik lahendus,” märkis peaminister.

Peaminister Juhan Parts vastas veel Riigikogu liikme Helle Kalda poolt 20. juulil esitatud arupärimisele Eesti Vabariigi omandireformi aluste seaduse ja erastamisest laekuva raha kasutamise seaduse rakendamise kohta (nr 93) ning Riigikogu liikmete Heimar Lengi, Mailis Repsi, Nelli Privalova, Evelyn Sepa, Vilja Savisaare, Ain Seppiku, Mihhail Stalnuhhini, Kaarel Pürgi, Küllo Arjaka, Toivo Tootseni, Arnold Kimberi, Marika Tuusi, Värner Lootsmanni, Eldar Efendijevi, Jüri Šehovtsovi, Toomas Alatalu, Helle Kalda, Toomas Vareki ja Enn Eesmaa poolt 20. juulil esitatud arupärimisele Kaunite Kunstide Kooli rajamise kohta (nr 96).

Kultuuriminister Urmas Paet vastas Riigikogu liikmete Heimar Lengi, Mailis Repsi, Evelyn Sepa, Nelli Privalova, Mihhail Stalnuhhini, Ain Seppiku, Kaarel Pürgi, Vilja Savisaare, Toomas Vareki, Enn Eesmaa, Eldar Efendijevi, Toivo Tootseni, Arnold Kimberi, Helle Kalda, Värner Lootsmanni ja Marika Tuusi poolt 20. juulil esitatud arupärimisele samuti Kaunite Kunstide Kooli rajamise kohta (nr 94).

Haridus- ja teadusminister Toivo Maimets vastas Riigikogu liikmete Mailis Repsi, Evelyn Sepa, Kaarel Pürgi, Marika Tuusi, Nelli Privalova, Mihhail Stalnuhhini, Helle Kalda, Eldar Efendijevi, Heimar Lengi, Toomas Alatalu, Värner Lootsmanni, Toomas Vareki, Enn Eesmaa, Ain Seppiku, Vilja Savisaare, Toivo Tootseni ja Arnold Kimberi poolt 20. juulil esitatud arupärimisele samuti Kaunite Kunstide Kooli rajamise kohta (nr 95).

Sotsiaalminister Marko Pomerants vastas Riigikogu liikmete Marika Tuusi, Toivo Tootseni, Heimar Lengi, Nelli Privalova ja Mailis Repsi poolt 13. septembril esitatud arupärimisele laste tervishoiu ja meditsiinilise teenindamise parandamise kohta (nr 99).

Riigikogu istungi stenogrammi leiate internetist: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside