Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kuulati ära vastused kolmele arupärimisele.

Peaminister Juhan Parts vastas Isamaaliidu fraktsiooni kuue liikme poolt 13. septembril esitatud arupärimisele Lihula monumendi teisaldamise kohta (nr 101).

Peaminister ütles oma vastuses: ”Eesti Vabariigi Valitsus otsustas selle samba eemaldada, sest see kahjustas Eesti mainet. See kahjustas Eesti iseseisvuse eest sõdinud ja langenud meeste mainet ja lõpuks oli see ebaseaduslikult püstitatud.” Peaministri arvates on kahetsusväärne, et monumendi paigaldamise initsiaatorid ei suutnud oma tegude tagajärgi ette näha. Peaminister nõustus küsijatega, et Lihula ausamba taoliste rajatistega on võimalik ühiskondlikke pingeid Eestis tekitada ja kasvatada. Juhan Parts rõhutas, et pärast valitsuse otsuse põhjendamist ja tagamaade avamist on emotsioonid vaibunud ja seda mõistetakse. ”Kindlasti õnnestus lühiajaliselt ühiskondlikke pingeid tekitada rahvuslikul pinnal neil, kes erinevaid hauakivisid sodisid ja lõhkusid,” märkis peaminister.

Peaminister vastas ka Eesti Keskerakonna fraktsiooni kuue liikme poolt 16. septembril esitatud arupärimisele ÜRO inimõiguste komisjonis 16.04.2004 vastu võetud rassismi ja ksenofoobia vastase resolutsiooni kohta (nr 102).

Sotsiaalminister Marko Pomerants vastas Eesti Keskerakonna fraktsiooni üheksa liikme poolt 21. septembril esitatud arupärimisele vanemahüvitise mõjude kohta (nr 103).

Vabas mikrofonis võttis sõna Mihhail Stalnuhhin.

Riigikogu istungi stenogrammi leiate internetist: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside