Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Valiti Riigikogu aseesimehed. Peaminister vastas arupärimistele.

Riigikogu aseesimeeste erakorralisel valimisel sai esimeseks aseesimeheks Toomas Varek (50 poolt) ja aseesimeheks Taavi Veskimägi (28 poolt). Kolmas kandidaat Peeter Kreitzberg taandas oma kandidatuuri.

Peaminister Andrus Ansip vastas Riigikogu liikmete Ivari Padari, Katrin Saksa, Eiki Nestori, Jüri Tamme, Jarno Lauri ja Kadi Pärnitsa 9. mail esitatud arupärimisele provokatsioonide ennetamise ja ärahoidmise kohta (nr 153).

Peaminister selgitas, et riigi põhiseaduslikku korra kaitse ning riigi vastu suunatud luure- ja õõnestustegevuse ennetamine ning tõkestamine kuulub kaitsepolitsei pädevusse, kes koostab julgeolekuasutusena regulaarselt nii riigi juhtkonnale kui ka pädevatele institutsioonidele ohuprognoose, kus juhitakse tähelepanu võimalike julgeolekulistele arengutele ja ohtudele. ”Juhul kui ohtude maandamine väljub kaitsepolitseiameti pädevusest, tehakse ohuprognoos konkreetsete soovituslike ettepanekutega pädevatele institutsioonidele – politseile, piirivalvele ja teistele, adekvaatsete meetmete rakendamiseks,” kinnitas Ansip. 9. maiga kaasnevate võimalike julgeolekuohtudega seonduvalt koostas kaitsepolitsei 29. aprillil 2005. aastal valitsusele Teise maailmasõja lõpu tähistamisega seotud sündmuste põhjaliku ohuprognoosi, milles anti konkreetsed soovituslikud suunised võimalike provokatsioonide ennetamiseks. Siseminister on andnud politsei peadirektorile ülesande, töötada välja avalikel üritustel korra tagamiseks läbiviidavate politseioperatsioonide tulemusliku koostöö põhimõtted ja vastutuse täpsed kriteeriumid, et vältida taoliste juhtumite kordumist tulevikus. Samuti andis siseminister politsei peadirektorile ülesande, esitada konkreetsed ettepanekud politseioperatsiooni ettevalmistamise ja läbiviimise eest vastutanud isikute tegevuse hindamiseks. Mis puudutab Tallinnas, Tõnismäel ööl vastu 9. maid aset leidnud äärmiselt kahetsusväärset juhtumit, siis politsei teeb omalt poolt kõik, et süüdlane või süüdlased tabada, ütles Ansip.

Peaminister vastas veel Riigikogu liikmete Ken-Marti Vaheri ja Urmas Reinsalu 30. mail esitatud arupärimisele Tallinna Sadama nõukogu liikmete nimetamise kohta (nr 156).

Vabas mikrofonis võttis sõna Igor Gräzin.

Riigikogu istungi stenogrammi leiate internetist: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside