Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu võttis vastu neli seadust ja ühe otsuse
 

88 poolthäälega võeti vastu Eesti Reformierakonna fraktsiooni ning Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni algatatud Eesti keskmise palgaga seotud ametipalkade maksmise ajutise korralduseseaduse muutmise seadus (522 SE), mis vähendab keskmise palgaga seotud kõrgete riigi ametiisikute palku 8% võrra. Täiendatud loetelu hõlmab kõiki keskmise palgaga seotud kõrgeid ametiisikuid alates Vabariigi Presidendist ja peaministrist.

56 poolthäälega (36 vastu) võeti vastu valitsuse algatatud riigi 2009. aasta teise lisaeelarve seadusega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus (511 SE), mille eesmärk on suurendada riigieelarve tulusid ja vähendada kulusid. Selleks tõstetakse sigarettide aktsiisimäära 5% võrra ja erinevate mootorikütuste aktsiisimäära 10% võrra. Samuti muutub käibemaks 18%lt 20%le. Tõstetakse ka keskkonnatasusid. Muudetakse haigushüvitiste maksmise korda ja määrasid ning hooldushüvitiste määra. Seaduse kohaselt ei kompenseerita tulevikus enam õppelaenu. Õppelaenu kompensatsioon jääb kehtima neile, kes on esitanud avalduse 1. juuli 2009 seisuga.
 

87 poolthäälega võeti vastu majanduskomisjoni algatatud reklaamiseaduse muutmise seadus (471 SE), mille kohaselt ei käsitleta reklaamina majandus- ja kutsetegevuse kohas antavat teavet seal müüdava kaubamärgi ega kaubamärgi müügitingimuste kohta. Seadus kaotab ka kaubanduslikele loteriidele kehtestatud reklaamikeelu.

73 poolthäälega (6 vastu) võeti vastu valitsuse algatatud pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise seadus (509 SE), mis sätestab 23. augusti stalinismi ja natsismi kuritegude ohvrite mälestuspäevana.
 

59 poolthäälega (20 vastu) võeti vastu Erakond Eestimaa Rohelised fraktsiooni esitatud Riigikogu otsus „Riiklike tagatiste andmine energiasäästlikuks ehitamiseks ja renoveerimiseks” (541 OE). Otsusega nähakse ette esialgu 10 miljardi krooni ulatuses tagatiste kasutamist energiasäästliku renoveerimise või ehitamise toetamiseks. Otsuse eeldab ka erinevate tugimehhanismide käivitamist tagatiste rakendamiseks.

Riigikogu lõpetas põhiseaduskomisjoni algatatud Eesti lipu seaduse muutmise seaduse eelnõu (529 SE) teise lugemise. Eelnõu eesmärgiks on soov asendada Eesti lipu langetamisel Pika Hermanni tornist praegu kõlav muusikaline signatuur „Mu isamaa armas” Lydia Koidula sõnadele loodud Gustav Ernesaksa laulu „Mu isamaa on minu arm“ fragmendi baasil loodud signatuuriga.
           

Istung lõppes kell 17.

Riigikogu pressitalitus


Tagasiside