Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu istungi algul toimunud pidulikul tseremoonial andis Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves ametivande ja esines Riigikogu ees kõnega.
 
Riigikogu kinnitas seejärel töönädala päevakorra ja kuulas ära vastused kahele arupärimisele.
 
Sotsiaalminister Hanno Pevkur vastas Riigikogu liikmete Marika Tuus-Lauli, Deniss Boroditši, Aadu Musta, Valeri Korbi, Viktor Vassiljevi, Kadri Simsoni ja Priit Toobali 14. juunil esitatud arupärimisele hambaravi kohta (nr 35). Marika Tuus-Laul soovis ministrilt teada, millal taastatakse hambaravihüvitis?
 
Pevkur ütles, et Eestis tasub ravikindlustuse seaduse kohaselt haigekassa kuni 19-aastaste kindlustatud isikute hambaraviteenuste eest. Samamoodi tasutakse pensionikindlustuse seaduse alusel pensioni saavate isikute eest hambaravi hüvitist varasema vääringu 300 krooni ulatuses ümberarvestatult eurodesse. Ministri selgituste kohaselt saavad hüvitist elanikkonnast kõige raskemas seisus olevad isikud ehk lapsed ja eakad, samuti on  täisealistel olemas vältimatu abi. Hüvitise saajate hulgas on ka rasedad, alla 1-aastase lapse emad ja need, kellel on tervishoiuteenuse tagajärjel tekkinud suurenenud hambaraviteenuse vajadus. Pevkur lisas, et vajadusel on kindlustamata isikutele tagatud vältimatu arstiabi ja välistatud pole võimalus, et toimetulekutoetust taotlevad isikud või muud abi vajavad isikud võivad selles küsimuses pöörduda omavalitsuse poole abi saamiseks. Pevkur möönis, et hambaravihüvitise taastamiseks kõikidele elanikegruppidele puuduvad praegu rahalised vahendid. Selleks on vaja ka haigekassa nõukogu ja valitsuse otsust.
 
Sotsiaalminister vastas veel Riigikogu liikmete Deniss Boroditši, Lauri Laasi, Marika Tuus-Lauli, Valeri Korbi, Vladimir Velmani, Peeter Võsa, Inara Luigase, Enn Eesmaa, Eldar Efendijevi, Kalle Laaneti, Tarmo Tamme, Rainer Vakra, Priit Toobali ja Mailis Repsi 9. juunil esitatud arupärimisele tervishoiuteenuste osutajate olukorrast joobeseisundi tuvastamisel (nr 30).
                       
Vabas mikrofonis võttis sõna Viktor Vassiljev.
 
Istungi stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside