Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalminister Hanno Pevkur vastas Riigikogu liikmete Mai Treiali, Ester Tuiksoo, Karel Rüütli, Villu Reiljani ja Tarmo Männi 31. augustil esitatud arupärimisele tervishoiu ja arstiabi rahastamise kohta (nr 308). Arupärijad viitasid haigekassa eelarve 1,1 miljardi krooni suurusele kärpele ja selle mõjule. 

Pevkuri selgitas, et haigekassa eelarve kärped tulenevad sotsiaalmaksu laekumise vähenemisest. Tervishoiuteenuste kulusid vähendati 2009. a eelarves peamiselt eriarstiabi osas – täpsemalt siis 520 miljonit krooni. Eriarstiabis on tervishoiuteenuse osutajal võimalik plaanilise ravi puhul rakendada ooteaegu, tagades kiiremat abi vajavatele patsientidele õigeaegne ravi ja plaaniline ravi vastavalt ravijärjekordade maksimumpiiridele. Pevkuri sõnul ei puuduta otsus vältimatut arstiabi. „Raviasutused peavad ravi kättesaadavuse tagama aasta algul sõlmitud lepingute piires, mis nõuab neilt pingelist lepingute täitmist ja jälgimist ja raha juhtimist eelkõige erialadele, kus seda kõige rohkem on vaja, et võimaldada patsientidele eriarstiabi kättesaadavus lubatud ooteaja piires,“ kinnitas sotsiaalminister.
 
Pevkur märkis, et ravi kättesaadavuse tagamisel on kindlasti oluliseks meie perearstisüsteem, mille rahastamiseks ei ole kärpeid tehtud. „Haigekassa koos kõigi oma partneritega peab arvestama, et lähiaastatel tuleb aktiivselt tegelda sellega, et olemasoleva rahaga tagada ravi parim kättesaadavus,“ ütles Pevkur.
 
Sotsiaalminister vastas veel Riigikogu liikmete Kadri Simsoni, Toomas Vareki, Tiit Kuusmiku, Mailis Repsi, Ain Seppiku, Toivo Tootseni, Arvo Sarapuu, Inara Luigase, Valeri Korbi, Helle Kalda ja Lauri Laasi 3. juunil esitatud arupärimisele sotsiaalministeeriumi rahastatud Reformierakonna kampaania kohta (nr 301). Pevkur kinnitas, et sotsiaalministeerium ei ole rahastanud mitte ühtegi Reformierakonna kampaaniat. 
 
Sotsiaalminister vastas ka Riigikogu liikmete Georg Pelisaare, Marika Tuusi, Lauri Laasi, Jaak Aabi, Rein Ratase ja Tiit Kuusmiku 1. septembril esitatud arupärimisele pensionide vähendamise kohta (nr 310). Pevkur selgitas, et valitsusel pole päevakorras pensionide vähendamise plaani ja pensione ei vähendata.
 
Siseminister Marko Pomerants vastas Riigikogu liikmete Indrek Saare, Ain Seppiku ja Karel Rüütli 1. septembril  esitatud arupärimisele valimisvabaduse riive kohta (nr 309).
                       
Istungi stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside