Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva vastas Riigikogu liikmete Maris Lauri, Jüri Jaansoni, Arto Aasa, Kalle Laaneti, Lauri Luige, Remo Holsmeri, Liina Kersna, Terje Trei, Kristen Michali, Heidy Purga, Kalle Pallingu ja Laine Randjärve 12. aprillil esitatud arupärimisele sotsiaalkindlustuse kriisi kohta (nr 349).

Arupärijad viitasid ajakirjanduses kajastatud sotsiaalkindlustuse kriisile, kus rehabilitatsiooniks mõeldud raha sai otsa aasta kahe esimese nädalaga, mistõttu inimesed jäävad toetuse ja teenuseta. Uusi abivajajaid ei võeta rehabilitatsiooni – ja erihoolekande teenusele, sest puuduvad rahalised vahendid.

Arupärijad soovisid teada, kust kavatsetakse võtta täiendavad rahalised vahendid, et katta rehabilitatsioonivajadused sellel aastal ja millal täpsemalt need vahendid suunatakse rehabilitatsiooniteenuste kulude katmiseks.

Kaia Iva selgitas, et sel aastal on plaan kasutada kahte lisarahastuse allikat. „Esiteks suuname raha rehabilitatsiooniteenuse süsteemi Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest 1 miljoni euro ulatuses. Teiseks kavandame koostöös Rahandusministeeriumiga eelarvemuudatusi, et hoida teenuse järjekorrad minimaalsed. Selles osas läbirääkimised praegu ja kavandamine käib,“ ütles Iva.

Ta lisas, et Sotsiaalkindlustusameti poolt koostatud prognoosi alusel esitasime riigieelarvesse lisataotluse järgnevaks aastaks 3,05 miljoni euro ulatuses, et tõsta baaseelarvet. „Riigieelarve seaduses hetkel fikseeriti ühekordne osaline lisarahastus. See tähendab, et kahjuks baaseelarve selle järgi ei suureneks,“ märkis minister.

Rahandusministeeriumiga on kokku lepitud, et baasrahastus vaadatakse üle pärast Sotsiaalkindlustusameti analüüsi ja sellest tulenevate muudatuste mõju hindamist. Sotsiaalfondi vahendite võimaliku kasutamise järgmisel aastal vaatame üle aasta lõpus, kui on selge, kas ja mis mahus jääb tööealisi isikuid Sotsiaalkindlustusameti rehabilitatsiooniteenusele.

Rahandusminister Sven Sester vastas kolmele arupärimisele. Need olid: arupärimine maksude ja tervisekäitumise kohta (nr 348); arupärimine raske kütteõli aktsiisi kohta (nr 354) ning arupärimine laulu- ja tantsupeo rahastamise kohta (nr 364).

Istung lõppes kell 16.59.

Istungi stenogramm: http://stenogrammid.riigikogu.ee/et/201705291500

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu

(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside