Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjoni ettepanekul lõpetati valitsuse algatatud Eesti Vabariigi ja Keemiarelvade Keelustamise organisatsiooni vahelise eesõiguste ja puutumatuse kokkuleppe ratifitseerimise seaduse eelnõu (194 SE) esimene lugemine. Ratifitseeritava kokkulepe eesmärk on anda Keemiarelvade Keelustamise Organisatsioonile (OPCW) eesõigused ja puutumatus, mida ta vajab oma ülesannete sõltumatuks täitmiseks. Erinevalt tavalistest diplomaatilistest eesõigustest ja puutumatusest ei ole riikide huviks mitte vastastikuse põhimõtte järgimine, vaid OPCW iseseisev, tõhus ning vahelesekkumise kartuseta toimimine. Kokkuleppe rakendamisel tagatakse OPCWle ja temaga seotud ametnikele sarnased eesõigused ja puutumatus nagu teistele rahvusvahelistele organisatsioonidele ja välisriikide diplomaatilistele esindajatele. Eelnõu suunati teisele lugemisele.

Põhiseaduskomisjoni ettepanekul lõpetati komisjoni enda esitatud julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni moodustamise otsuse muutmise otsuse eelnõu (199 OE) esimene lugemine. Eelnõu kohaselt nimetatakse julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni liikmeks Andres Herkel Riigikogu endise liikme Indrek Raudse asemel. Komisjoni asendusliikmeks Andres Herkeli asemel saab Ülo Tulik. Eelnõu suunati teisele lugemisele.

Sotsiaalkomisjoni ettepanekul lõpetati Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud sotsiaalhoolekande seaduse muutmise seaduse eelnõu (178 SE) esimene lugemine. Eelnõu eesmärk on suurendada Eesti leibkondade toimetulekut, tõstes perekonna teise ja järgnevate liikmete toimetulekupiiri senise 80% asemel 100% perekonna esimese liikme toimetuleku piiri suurusest ning lõpetada riiklike peretoetuste seaduse alusel makstava lapsetoetuse arvamine perekonna sissetulekute hulka toimetulekutoetuse arvestamisel, mis tagaks lapsetoetuse jõudmise ka vaesemate leibkondadeni. Eelnõu suunati teisele lugemisele.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside