Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Siseminister Kalle Laanet vastas Riigikogu liikmete Mark Soosaare, Sven Mikseri, Peeter Kreitzbergi ja Ivari Padari 14. septembril esitatud arupärimisele tsiviilkasutuses olevate relvade kohta (nr 246). 

Laanet ütles, et siseministeerium  ja politsei ei pea vajalikuks toetada ettepanekut vähendada ega piirata tsiviilkasutuses olevate relvade arvu, kuivõrd see ei ole piisavalt põhjendatud. Füüsilisest isikust relvaomanikke oli 2005. aastal 28 604 ja 2006. aastal 26 527. Juriidilisest isikust relvaomanikke on 2006. aastal 110 ja 2005. aastal oli see arv 113. „Samas toetame muudatusi, mis karmistavad nõudeid relvaloa taotlejale ning tõhustavad järelevalvet relvade käitlemise üle,” rõhutas siseminister. Vastavad nõuded on sätestatud Riigikogu menetluses olevas relvaseaduse eelnõus, milles nähakse ette lisaks kehtivale, veel täiendavaid füüsilisele isikule soetamisloa või relvaloa andmist välistavaid asjaolusid ja aluseid. „Olulisemaks keeldumise aluseks on väärteomenetluse korras isiku karistatus, narkootilise või psühhotroopse aine ebaseaduslikus tarvitamises, valdamises või omandamises,” märkis Laanet. 

Riigikogu täiendas enne kinnitamist töönädala päevakorda, mille leiate aadressilt: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/session_plan.form 

Riigikogu istungi ülevaatliku stenogrammi leiate internetist: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form  

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside